Новини

Після семи місяців зниження. Світові ціни на продовольство трохи зросли – FAO

У березні значення Індексу продовольчих цін Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) становило 118,3 пункту, що на 1,3 пункту (1,1%) вище за переглянутий лютневий показник.

Про це повідомила Українська зернова асоціація із посиланням на ФАО.

У березні зросли індекси цін на олії, молочну продукцію та м’ясо. Це зростання було лише частково компенсоване зниженням індексів цін на цукор та зернові.

Читайте також: Погода прискорила дозрівання. В Україні обвалилися ціни на тепличні огірки

Таким чином, у березні, вперше після семи місяців зниження, значення індексу дещо зросло, але воно все ще на 7,7% нижче за відповідний показник минулого року.

У березні середнє значення Індексу цін на зернові ФАО становило 110,8 пункту (-2,6% до лютневого показника і -20% до показника за березень 2023 року). Також третій місяць поспіль тривало зниження світових експортних цін на пшеницю, зумовлене насамперед гострою експортною конкуренцією між ЄС, рф і США.

Експортні ціни на кукурудзу, навпаки, дещо зросли порівняно з минулим місяцем. Підвищення цін на кукурудзу було зумовлене зміцненням купівельного попиту, зокрема з боку Китаю, на тлі логістичних труднощів в Україні та інших країнах, проте вплив сезонних факторів в Аргентині та Бразилії, де збирається врожай, дозволило стримати підвищувальну тенденцію.

Щодо інших фуражних зернових, то у березні світові ціни на ячмінь знизилися, тоді як ціни на сорго зросли. У березні значення Індексу цін ФАО на всі види рису знизилося на 1,7 відсотки переважно під впливом млявого імпортного попиту на міжнародних ринках.

Як повідомлялось раніше, ціни на пшеницю в морських портах сягнули сезонного максимуму.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram