Техніка

Розпочала роботу програма компенсацій за сільгосптехніку українського виробництва

Віцепремʼєр – міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що в Україні запустили програму компенсацій за сільгосптехніку українського виробництва.

На своїй сторінці у Facebook вона зазначила, що це рішення, якого ринок чекав, адже у попередні періоди програма показала свою ефективність й сприяла розвитку машинобудівної галузі.

Свириденко заявила, що під час презентації політики Зроблено в Україні, на Чернігівщині, підписала наказ про внесення продукції низки виробників до переліку сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва, вартість яких частково компенсується з бюджету.

Читайте також: Реконструкція меліоративних систем Одещини: уряд Японії передав техніку

У реєстрі вже зараз є 21 виробник і 964 номенклатурні позиції техніки. Це найрізноманітніше обладнання від плугів до складної самохідної техніки й обладнання для переробки насіння соняшника й ріпаку. В міру надходження нових заявок список буде розширюватися. Подати заявку щодо включення техніки та обладнання до переліку можна до 31 жовтня.

Поки ж доступне обладнання і техніка від ТОВ “ТАН”, МААНС, Lizavaua, Слобожанець, ТОВ “Агрореммаш-БЦ”, РОПА Україна, Аеромех. Сепаратори САД., Завод “СПД Пeтров”, ТДВ “Первомайськдизельмаш”, Капелька У, виробників «Голта Агротех», «ТПГ Агропром»,«ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ХАРВЕСТ», «СЕРВІС-ТРАКТОР», «Новий елеватор», «Завод агропромислових технологій» та інших.

Це означає, що аграрії можуть придбати техніку цих виробників, внесену у реєстр, і отримати за неї компенсацію до 25% від вартості.

“Цьогоріч на цю програму ми заклали в бюджеті 1 млрд грн. Я переконана, що вона матиме значний вплив на пожвавлення машинобудівної галузі. І це не просто прогноз, а досвід попередніх періодів, коли діяла програма. Частка української продукції на внутрішньому ринку за період 2017-2021 років зросла вдвічі через створений попит та цінову перевагу. Обсяг виробництва зріс з 5 до 12 тис. одиниць, з них половина експортувалась”, – заявила Свириденко.

Як повідомлялось раніше, тенденція до скорочення імпорту сільгосптехніки в Україну збережеться.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram