Новини

Поліція ліквідувала підпільну тютюнову фабрику

Заходи проводилися у рамках спецоперації «Акциз». За результатами їх проведення вилучили устаткування та продукції на 15 млн грн.

Під час проведення комплексних заходів з виявлення правопорушень у сфері обігу підакцизної продукції оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Головного слідчого управління Національної поліції викрили діяльність учасників злочинної групи, які налагодили масштабне виробництво цигарок та розгалужену мережу їх збуту на території Київської та Полтавської областей.

Зокрема поліцейські встановили, що підпільна тютюнова фабрика знаходилася у промзоні в одному з населених пунктів Бориспільського району. Складське приміщення обладнали необхідним устаткуванням та виробничими лініями, потужності яких дозволяли виготовляти до 50 000 пачок цигарок на добу. Готову продукцію збували під виглядом відомих торгових марок.

«Фабрика» працювала у закритому режимі, а її працівники – вахтовим методом. Щоб уникнути появи небажаних гостей, по периметру виробництва та в радіусі кількох кілометрів від нього чергували так звані «фішкарі».

Також ділки встановили дизельну підстанцію, аби приховати споживання великої кількості енергоресурсів під час виробництва та забезпечити його цілодобову роботу.

14 грудня оперативники та слідчі за силової підтримки спецпризначенців ДСР припинили діяльність підпільної тютюнової фабрики. Вилучили промислову лінію для виробництва цигарок, сушильне обладнання, понад 7 тонн тютюну, 168 тис. пачок готової продукції та картонні коробки для її фасування. Загальна сума вилученого обладнання та цигарок складає близько 15 млн грн.

За попередніми підрахунками, від такої діяльності бюджет щомісяця не дотримував до 40 млн грн – сплата акцизного податку.

Читайте також: Перед судом постане керівник лісгоспу, який перейшов на бік окупантів

Кримінальне провадження під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора розслідується за кількома статтями Кримінального кодексу України:

– ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів);

– ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення й документування всіх учасників злочинної схеми. Вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegr