Головне

Протести проти експорту українського зерна в ЄС штучно «перегріті» – ВАР

Постачання українського зерна в країни Європи не є фактором зниження прибутковості європейського агробізнесу, оскільки найчастіше вони є транзитними. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, коментуючи протести фермерів у ЄС проти постачання української сільгосппродукції.

«Поки повноцінний експорт морем не буде відновлено, Україна використовує «Шляхи солідарності» і поставляє продукцію, не експортуючи напряму в Польщу та Румунію, а використовуючи ці країни переважно як транзитні. Політичний характер протестів європейських фермерів є очевидним. Україна продає частину зерна Польщі, і це не носить масовий характер. Зниження світових цін на зернові та олійні є трендом. Проте певним силам потрібно продемонструвати, що це відбулося через надлишок українського зерна. У Польщі фермери були «підігріті», але не забуваємо, що восени там вибори», – сказав Д. Марчук.

При цьому він також нагадав, що поки прийняті домовленості про вільний рух продукції з України, яка йде транзитом, тоді як прямий експорт в Польщу припиняється.

«Раніше аграрії Тернопільщини, Хмельниччини, Львівщини, Волині, Рівненщини мали контрагентів у Польщі, яким могли реалізувати зерно. Тож для західних регіонів України зараз буде велика проблема, оскільки в господарствах лишилося 30-40% минулорічного врожаю, який планувалося продати і за ці кошти здійснювати посівну», – додав експерт.

Читайте також: Польські фермери блокуватимуть залізницю на кордоні, якою прямує зерно з України

Також Д. Марчук вважає, що наразі доцільно будувати «сухі порти» на території Західної України, щоб поставки зерна через ЄС відбувалися більш рівномірно.

Читайте про новини агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram

facebook sharing button