Рослинництво

В Одеській області сходи гороху почали заселяти шкідники

В Одеській області у господарствах сходи гороху заселяють жуки піщаного мідяка (0,2 екз. на кв.м), бульбочкові довгоносики (0,3-0,5 екз. на кв.м). 

Про це сказано у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Згадані фітофаги пошкодили у слабкому ступені до 1% рослин на 2-4% обстежених площ. За 10-15 жуків на кв.м посіви обробляють дозволеними до використання інсектицидами.

Як повідомлялось раніше, у 2022 році для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів використано 34,9 тис. тонн пестицидів. До найбільш поширених і небезпечних належали мишоподібні гризуни, стебловий (кукурудзяний) метелик, листогризучі та підгризаючі совки, а також у Степу й Лісостепу – клоп шкідлива черепашка, подекуди саранові, інші спеціалізовані шкідники зернових, технічних, овочевих культур, плодових та виноградних насаджень. Серед хвороб найбільшої шкоди завдавали септоріоз, гельмінтоспоріоз, борошниста роса, кореневі гнилі, переноспороз, фомоз, аскохітоз та інші.