Новини

Risoil завершила бюрократичну тяганину для запуску двостороннього пірсу в порту Чорноморськ

Група компаній Risoil подолала останні бюрократичні перепони, які заважали реалізації масштабного інвестиційного проекту будівництва двостороннього пірсу ТОВ «СП Рисоіл Термінал» в порту Чорноморськ. Про це повідомила секретар Національної інвестиційної ради при Президентові України, голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко.

Чудові новини з Одещини по кейсу нашої Парламентської спецкомісії. Компанія Risoil змогла успішно завершити усі бюрократичні процеси для запуску інноваційного пірсу в порту Чорноморськ — після розгляду нами справи у Верховній Раді. Чекаємо на офіційне відкриття пірсу і початок обслуговування перших суден на ньому найближчим часом”, — написала Янченко у Facebook.

Вона нагадала, що двосторонній пірс, який збудовано Risoil у порту Чорноморськ — перший і єдиний об’єкт причальної інфраструктури, збудований в Україні за приватний капітал за всі роки української незалежності. В цей проект швейцарський інвестор вклав 1,5 млрд грн, щоб перетворити Чорноморськ з другорядного мілкого порту в місце, де можуть на пірсі навантажуватись судна Post-Panamax.

Запуск пірсу в роботу створить близько 100 нових робочих місць на Одещині в порту та обслуговуючій інфраструктурі і забезпечить щорічне додаткове надходження 400 млн грн до державного і місцевого бюджетів.

Здавалося б, держава має вхопитися за цей проект та всіляко сприяти інвестору. Але, введенню об’єкта в експлуатацію до недавніх пір заважала аномальна активність окремих правоохоронців в Києві та Одесі. Саме на цю активність ми відреагували в Парламентській спецкомісії. В березні провели публічне засідання, запросивши до участі близько 40 учасників. Задали багато питань правоохоронцям, щоб зрозуміти мотивацію їх офіційним і, особливо, неофіційним діям. І за місяць маємо результат”, — наголосила Янченко.

Читайте також: Risoil спростував відправлення зараженої макухи з порту Чорноморськ

У березні технічна готовність новозбудованого двостороннього пірсу ТОВ «СП Рисоіл Термінал» у порту Чорноморськ досягла 100%, проте із введенням його в експлуатацію виникли складнощі через претензії з боку правоохоронних органів.

У січні 2022 року ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) завершило днопоглиблювальні роботи із досягненням 15 метрів на підходах до двостороннього пірса, що будується. Тоді ж стартував фінальний етап робіт — монтаж на пірсі технологічного устаткування, характеристики якого дозволяють вантажити як олію, так і зернові. Ці роботи були призупинені після початку російського повномасштабного вторгнення до України та відновилися у вересні.

ТОВ «СП Рисоіл Термінал» реалізує проект будівництва двостороннього пірсу, який забезпечить одночасну обробку двох суден осадкою до 15 метрів. Згідно з проектом, типовим розрахунковим судном на початковому етапі стануть судна типорозміру Panamax, але в перспективі після проведення днопоглиблювальних робіт термінал зможе обробляти судна Post-Panamax дедвейтом до 120 тис. тонн. Будівництво двостороннього пірса розпочалося у квітні 2021 року. Орієнтовна вартість проекту перевищує 1 млрд грн.

У вересні 2021 року АМПУ та ТОВ «СП Рисоіл Термінал» підписали угоду про взаємодію щодо реалізації взаємопов’язаних проектів. Згідно з документом, ТОВ «СП Рисоіл Термінал» зобов’язується збудувати на стику причалів №10-11 морського порту Чорноморськ двосторонній пірс завдовжки 339,75 метра (з розміщенням двох причалів №10-а, 11-а довжиною 290 метрів), із можливістю приймати судна типорозміру Panamax. ДП «АМПУ» повинне здійснити днопоглиблювальні роботи на підходах до пірсу в рамках третьої черги реконструкції операційної акваторії першого ковша Сухого лиману з досягненням глибин 15 метрів.

У липні 2021 року Група Risoil та ОТП Банк домовилися про надання фінансування на загальну суму 750 млн грн, які планується спрямувати на завершення будівництва двостороннього пірсу ТОВ «СП Рисоіл Термінал».
Слідкуйте за новинами агробізнесу в соцмережах Facebook та Telegram