Агропозиція

Розмінування сільськогосподарських земель потребує координації дій усіх учасників, – Денис Башлик

Через російське вторгнення Україна стала однією із найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами країн світу та здобуває унікальний досвід. Понад 170 тисяч квадратних кілометрів є потенційно небезпечними територіями, потребують обстеження та подальшого очищення.

Для того, щоб якнайшвидше дати можливість аграріям знову обробляти свої поля та відновити підриємницьку діяльність, необхідна координація усіх учасників – аграріїв, органів місцевої влади, ОВА, ДСНС, ЗСУ і Міністерств. Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час конференції «Рух мінним полем», організованої KSE спільно з Державним концерном «Укроборонпром» та Ukranian Startup Fund.

У конференції взяли участь представники Уряду, українські та міжнародні оператори протимінної діяльності, міжнародні донори та організації, а також представники посольств, агросектору та стартапи.

Саме агросектору, як одному з важливих напрямків, який забезпечує внутрішню продовольчу й економічну безпеку, була присвячена окрема панель. Учасники обговорили проблеми, які виникають під час обстеження та розмінування, а також окреслили можливі шляхи їх вирішення.

Читайте також: В Херсонській області сівба на межі зриву через повільне розмінування полів

«Наразі збираються дані для того, щоб розуміти точну кількість забруднених с\г земель. 2,6 млн га на сьогодні можливо обстежити на наявність вибухонебезпечних предметів. Тут важливо розрізняти землі заміновані та ті, які потребують обстеження. Саме якісне обстеження з використанням сучасних технологій, дронів дає можливість чітко визначити стан земель, зменшити витрати на розмінування та пришвидшити процес», – зазначив під час свого виступу Денис Башлик.

Він запевнив, що Мінагрополітики спільно з ДСНС, Міністерством оборони та Міністерством економіки докладають максимум зусиль для того, щоб під весняну посівну кампанію очистити максимально можливі площі. Для цього також залучаються міжнародні донори та оператори.

Прискорення гуманітарного розмінування дасть змогу зберегти життя людей, відновити масштаби підприємницької діяльності, підтримати економіку України та світову продовольчу безпеку.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram