Рослинництво

Сезон збору яблук на Тасманії у розпалі

У Тасманії повним ходом йде збір урожаю яблук сезону 2024 року. Сезон розпочався у лютому і триватиме до травня. Одними з перших були зібрані сорти Royal Gala та Smitten®.

Про це пише Fresh Plaza.

Цього сезону тасманським садівникам пощастило випробувати дуже хороші умови для вирощування протягом весни та літа, що призвело до збільшення солодощі, розміру та яскравості кольору. Яблучна промисловість Тасманії має довгу та багату історію і славиться тим, що вирощує чудові свіжі хрусткі яблука, особливо червоні сорти. Прохолодні кліматичні умови, чиста вода та багаті, добре удобрені ґрунти дозволяють солодким, хрустким фруктам розвиватися повільно. Завдяки цьому тасманські яблука особливо добре зберігаються.

Читайте також: Фермер не один на ринку. Експерт порадив продавати яблука за першої можливості

“Покоління садівників займаються комерційним вирощуванням яблук у Тасманії вже понад 160 років, і наші яблука високо цінуються у всьому світі. Не дивно, що колись нас називали Яблучним островом! Наприкінці 1960- х – на початку 1970-х років, коли був пік експорту яблук з Тасманії, більш ніж 800 невеликих садів були розкидані майже по всіх регіонах штату, відтоді яблуневі сади зосередилися в найбільш продуктивних з комерційної точки зору регіонах вирощування, до яких належать центральний північно- захід, долина Тамар, долина Дервент та долина Хуон”, – сказав генеральний директор компанії Fruit Growers Tasmania Пітер Корніш.

У той час як світові ринки яблук змінювалися, тасманські садівники демонстрували величезну стійкість, пристосовуючись та впроваджуючи інновації, щоб забезпечити подальший розвиток яблучної промисловості у Тасманії.

Як повідомлялось раніше, Україна у січні експортувала великі партії свіжого яблука до 22 країн.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram