Новини

У Німеччині набув чинності закон про легалізацію канабісу

У понеділок, 1 квітня, у Німеччині набув чинності закон, який частково легалізує споживання канабісу.

Про це повідомляє DW.

Канабіс буде виключено зі списку заборонених речовин у законі про наркотики Німеччини. Дорослим буде дозволено зберігати і вирощувати для себе певну кількість. Повнолітнім буде дозволено мати з собою 25 грамів канабісу – чи то марихуани, чи то гашишу в чистому вигляді, або ж зберігати до 50 грамів вдома.

Також буде дозволено вирощувати для особистих цілей на своєму приватному городі до трьох кущів конопель. Щоправда, для цього треба насамперед об’єднатися з іншими садівниками у такий собі “клуб любителів канабісу” і отримати дозвіл місцевої влади – і на розведення конопель, і на зберігання самого наркотику.

Читайте також: Нічого наркотичного, лише бізнес. Що дасть Україні легалізація медичного канабісу

Клуби організовуватимуть за принципом товариства або кооперативу, не орієнтованих на отримання прибутку. Тобто, члени такої спілки фактично купуватимуть коноплю або гашиш самі у себе – максимум 50 грамів на члена клубу на місяць.

Можна буде курити канабіс у громадських місцях, проте заборонено його вживання в радіусі 200 метрів від входу до шкіл, дитячих садків, ігрових майданчиків, молодіжних і спортивних установ. Заборонено вживати марихуану, перебуваючи за кермом транспортного засобу.

Зберігаються і покарання за зловживання. Тюремне покарання строком до трьох років або грошові штрафи загрожують тим, у кого виявлять понад 25 грамів марихуани або понад три кущі конопель у саду. В особливо тяжких випадках, якщо буде доведено факт торгівлі “надлишками” наркотику, можуть посадити і на п’ять років.

Водночас особи, засуджені в минулому за діяння, які за новим законом не вважатимуться злочином, можуть розраховувати на реабілітацію та вилучення їхньої судимості з центрального кримінального реєстру Німеччини.

Як повідомлялось раніше, Зеленський підписав закон про медичний канабіс.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram