Тваринництво

Сезонні тренди. Аналітики оцінили ринок свинини у листопаді

Ринок свинини у листопаді жив у відповідності до звичних сезонних трендів: ціни закупівлі послаблювалися, а конкуренція за споживача на усіх ланках реалізації посилювалася. У відповідь на негативну цінову динаміку знизилися і темпи імпортної активності.

Про це заявила керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська.

За її словами, вплив звичних сезонних чинників, найімовірніше, збережеться і в грудні: хоча передсвяткового ажіотажу довоєнних років ніхто не очікує, оператори готуються до звичної активізації торгівлі у другій половині грудня.

  • Середня ціна закупівлі у жовтні склала 70,8 грн/кг з ПДВ (59,1 грн/кг без ПДВ) чи 1,96 дол. США у (1,63 дол. США/кг без ПДВ, відповідно) у валютному еквіваленті. Це на 4,7% чи на 2,9 грн/кг з ПДВ нижче ніж у жовтні.
  • Реалізація: за відгуками представників переробкинегативну цінову динаміку на ринку живця та, відповідно, свинячих півтуш спричинило сезонне послаблення торгівлі. Вплив цієї тенденції та, відповідно, конкуренцію між постачальниками охолодженої свинини посила менша за очікувану заготівельна активність з боку глибокої м’ясопереробки.
  • Імпорт свинини (УКТ ЗЕД 0203) у листопаді склав 677,7 тис. т сукупною вартістю 2,05 млн дол. США. Це втричі менше ніж місяцем раніше та на 41,4% менше ніж у листопаді 2022-го. Сукупний імпорт свинини за 11 місяців склав 12,6 тис. т, що в 3,7 разів менше ніж за аналогічний період минулого року.
  • Роздрібні ціни на свинину в листопаді відобразили зниження закупівельних: так, протягом останнього місяця осені середня ціна кілограма охолоджених напівфабрикатів зі свинини знизилася на 1,6% чи 3,25 грн/кг, а середня позначка місяця склала 204,4 грн/кг, що на 2,13 грн/кг чи 1% дешевше ніж у жовтні. Курятина та яловичина за аналізований період, навпаки, подорожчали: середні ціни за результатами листопада зросли на 1,7% та 1,4% відповідно проти попереднього місяця.
  • Передсвяткові очікування: хоча оператори ринку свинини утримуються від прогнозів, більшість гравців очікують, що напередодні свят торгівельна активність має пожвавитись. Щодо впливу міни дат святкування на перебіг реалізації одностайної думки немає: одні передбачають найвищу ринкову активність виключно у другій половині грудня, інші — вважають, що частина населення притримуватиметься старих дат святкувань, що підтримуватиме продажі на підвищеному рівні і на початку січня.

Як повідомлялось раніше, котирування на ринку живця свиней продемонстрували відновлення.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram