Новини

Споживання королівських глив має тенденцію до значного зростання

До Різдва залишається ще кілька тижнів – час, коли споживання королівських глив (Pleurotus eryngii), як правило, значно зростає. Проте вже на початку кампанії 2023 року попит виглядає жвавим, а пропозиція досить низька.

Про це пише Fresh Plaza.

Філіппо Лупо з компанії AgriFunghi, що займається виробництвом та продажем субстратів та свіжих грибів практично цілий рік, повідомив про поточну виробничу та комерційну ситуацію.

“До початку листопада оптовий продаж грибів здійснювався за ціною 12 євро/кг у зв’язку з падінням виробництва, викликаним надмірною спекою в осінній період. Гриби чутливі до температури, і з цього погляду сезон був досить складним. Зараз ситуація покращилася, але попит настільки високий, що ми не можемо повною мірою виконати всі замовлення. Запити надходять з усієї Італії, особливо з півночі та Сардинії. Популярність королівських глив значно зросла, і багато операторів запитують їх досить часто”, – сказав він.

Читайте також: Як правильно та коли краще збирати гриби: поради і календар

Судячи зі всього, аномальна погода, коли максимальна температура в листопаді досягала 25°C, поставила під загрозу багато блоків в основних районах виробництва (таких як Базиліката, Апулія та Калабрія).

“Тим, хто, як і ми, переносить виробництво в гірські райони в найкритичніші місяці, вдалося видертися, але на рівнині субстрати були зіпсовані, що змусило багатьох виробників викинути їх і знизити врожайність. Ймовірно, у найближчі кілька тижнів пропозиція залишатиметься обмеженою, а ціни зростатимуть, особливо з наближенням різдвяного періоду”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, в Карпатах продовжують знаходити гриби-гіганти.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram