Новини Рослинництво

Syngenta активно розвиває перевезення зерна залізницею в контейнерах

Syngenta, провідна сільськогосподарська компанія, активно працює над розвитком перевезення зерна залізницею в контейнерах, повідомив Борис Приходько, керівник відділу фінансових рішень.

“Контейнер – не така погана ідея… Тому що, з одного боку, це склад, де можна зберігати зерно. І насправді, це так. Ми зараз плануємо зробити проєкт з перевалки зерна в Ізмаїлі, де складів фізично недостатньо, і там постійні затори, пов’язані з очікуванням залізничних вагонів, що розвантажуються прямим варіантом. А контейнер – це одночасно склад, де можна зберігати зерно в очікуванні баржі”, – повідомив Борис Приходько.

Він додав, що компанія придбала контейнери у ДМЗ “Карпати”. “Це трохи незвичні контейнери. Вони нестандартні. Мають об’єм 43 м3, і там вміщається приблизно 28 тонн кукурудзи”, – зазначив представник Syngenta.

Наразі компанія вже має успішний досвід організації перевезень зерна у контейнерах до Польщі та Литви.

Читайте також: Мінагрополітики та Syngenta підписали меморандум про взаєморозуміння

“Це був цікавий виклик. Ми почали возити зерно до Польщі і зрозуміли, що у портах Гданськ і Гдиня виникають великі черги, а оборотність контейнерів досить важка. Є проблема останньої милі. І ми прийняли рішення, завдяки партнерам, вирушити до Клайпеди. Для цього ми створили “буферні обміни”: в Замосці, де широка залізниця з’єднується з вузькою, і далі – в Каунасі. Таким чином, оборотність покращилась”, – поділився досвідом Борис Приходько.

Наразі Syngenta має намір інвестувати у платформи для перевезення контейнерів.

Завдяки цьому інноваційному підходу до перевезення зерна Syngenta прагне оптимізувати логістику та покращити ефективність доставки зерна до пунктів призначення. Використання контейнерів як тимчасових складських приміщень та місць очікування для барж дозволяє забезпечити більш гнучкі та зручні операції, подолати обмеження фізичного простору для зберігання та заторів на залізниці.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram