Головне Законодавство

В Україні будують «схему» ручного управління об’єднаннями сільськогосподарських товаровиробників

В Україні з’явилася інформація про намір впровадити нову схему “ручного” управління об’єднаннями сільськогосподарських товаровиробників, що може мати негативний вплив на ринок та господарську ситуацію в країні.

Згідно з отриманою інформацією, така схема передбачає централізоване керівництво та контроль над діяльністю сільськогосподарських об’єднань , що може призвести до залежності виробників від рішень, що приймаються централізовано. Це може обмежити самостійність та свободу підприємців у веденні сільськогосподарської діяльності.

Читайте також: Законодавці планують врегулювати аграрні розписки

Дванадцять аграрних асоціацій України звернулися до депутатів розробників законопроекту №8149 «Про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників» і членів аграрного комітету з проханням пригальмувати з розглядом у другому читанні цього документу. Підставка: законопроект 8149 підготували «в тиху» без залучення громадськості, а закладені в ньому норми суперечать європейській практиці утворення саморегулівних організацій і містять корупційні норми. Серед підписантів найбільші галузеві об’єднання: «Борошномели України», «Укрхарчопром», Спілка молочних підприємств України, Всеукраїнська асоціація пекарів, асоціація «М’ясної галузі», «Укрхлібпром», «Укроліяпром» Українська аграрна конфедерація, «Ліга виробників харчових продуктів», «Укрцукор», «Укрвинпром», «Українських імпортерів риби та морепродуктів», «Укрконсервмолоко».

Керівники аграрних асоціацій просять депутатів зустрітися з ними та на окремому засіданні аграрного комітету разом допрацювати документ так, аби він став дійсно проєвропейським і з нього зникли корупційні норми, які роблять фактично ручною українську саморегулівну організацію.

Така система управління може призвести до збільшення бюрократичних процедур та затримок у прийнятті рішень, що негативно позначиться на ринку сільськогосподарської продукції. Виробники можуть зіткнутися з обмеженнями та перешкодами у виробничому процесі, що може призвести до зниження конкурентоспроможності та затримок у поставках сільськогосподарської продукції на ринок.

Крім того, впровадження такої схеми може призвести до зменшення інноваційності та розвитку в галузі сільського господарства. Підприємці можуть бути обмежені у свободі вибору стратегій та інвестицій, що може негативно вплинути на впровадження нових технологій та підвищення ефективності виробництва.

Очікується, що ця нова схема ручного управління сільськогосподарськими  об’єднаннями буде викликом для галузі та потребуватиме уважного аналізу й врахування можливих наслідків для ринку та сільськогосподарського сектора в цілому.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram