Новини Рослинництво

Термінал «Нібулона» в Ізмаїлі обробив понад 160 тис. тонн вантажів у лютому

Перевантажувальний термінал ТОВ «Сільськогосподарське підприємство (СП) «Нібулон» в Ізмаїлі у лютому 2023 року обробив майже 162 тис. тонн сільськогосподарських вантажів. Про це повідомив заступник генерального директора «Нібулона» по взаємодії з органами влади та з правових питань Михайло Різак.

Пошук альтернативних шляхів для експорту привів «Нібулон» до нового амбітного інвестиційного проєкту – будівництва перевантажувального термінала в Ізмаїлі. Замість того, аби сперечатись за доступ до портів Одеси, було створено нові потужності в інтересах усього ринку та України. В середині вересня, коли термінал запрацював, компанія придивлялась до плану «робити» 300 тис. тонн на місяць, а вже в лютому 2023 року зробили майже 162 тис. тонн”, — розповів він.

«Нібулон» розпочав будівництво ізмаїльського терміналу в червні 2022 року. Перший етап проекту було завершено у вересні. У будівництво нового зернового терміналу в Ізмаїлі інвестовано понад $10 млн.

Внаслідок повної блокади портів Миколаєва «Нібулон» перепрофілював діяльність на роботу в якості «сухого порту» із переведенням вантажів з автотранспорту на залізницю. Очікується, що логістичні збої пом’якшить новий термінал в Ізмаїлі.

ТОВ «СП «Нібулон» (засноване у 1991 році) — один із найбільших операторів зернового ринку України, володіє розгалуженою мережею з 27 елеваторів, у тому числі 13 річковими перевантажувальними терміналами: 10 філій — на Дніпрі, 2 філії — на Південному Бузі, а також власним перевантажувальним терміналом у Миколаївському морському порту. Потужності зберігання зерна на річці становлять 1,13 млн тонн. Власний флот судноплавного підрозділу налічує понад 80 суден. У 2021 році «Нібулон» відвантажив на експорт 5,64 млн тонн сільгосппродукції, що є абсолютним рекордом річної перевалки за час його діяльності.

Компанія у 2020-2021 МР експортувала 4,6 млн тонн зернових та олійних. Обсяг вантажоперевезень внутрішніми водними шляхами у 2020-2021 МР збільшився порівняно з 2019-2020 МР на 11% — до 4,3 млн тонн.