Новини

Росія використовує міжнародну базу природоохоронних територій для легалізації свого перебування на території Криму

У міжнародній базі даних природоохоронних територій (WDPA) російська федерація внесла дані про «російські природоохоронні території» в межах України.

Наприклад, у цій світовій базі інформація про національний природний парк “Чарівна Гавань” (просимо звернути увагу, що назва НПП саме україномовна) виглядає таким чином: https://www.protectedplanet.net/555709807

У такому ж вигляді всі небайдужі люди нашої планети побачать 130 кримських заповідних територій, якщо поцікавляться ними в головній світовій базі природних територій.
Щоб зрозуміти що це означає для України і світу коротко пояснимо що таке WDPA:

WDPA є спільним проектом Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP)та Міжнародного союзу охорони природи (IUCN). Складання та управління WDPA здійснюється Всесвітнім центром моніторингу збереження природи Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP-WCMC) у співпраці з урядами, неурядовими організаціями, академічними колами.

Дані та інформація про природоохоронні території світу, зібрані в WDPA, використовуються для звітування в рамках Конвенції охорону біологічного різноманіття щодо прогресу в досягненні Цільових показників біорізноманіття, ООН для відстеження прогресу у досягненні Цілей сталого розвитку до 2030 року, а також для публікації Списку територій, що охороняються ООН.

Читайте також: Агресія Росії загрожує зусиллям щодо захисту природи за межами України 

Кожні два роки UNEP-WCMC випускає Звіт про збереження планети, де описує стан природоохоронних територій у світі та рекомендації щодо досягнення міжнародних цілей і завдань.

Багато міжнародних,державних та приватних платформ використовують дані WDPA, включаючи гірничодобувну, нафтову, газову промисловість та фінанси

Ми дивуємось не тому, що росія позиціонує Крим як свою територію, а тому, що на ресурсах ООН вони подані такими.

Ми звернулися до UN Environment Programme World Conservation Monitoring Centre, який управляє міжнародною базою даних природоохоронних територій з проханням виключити дані, які подала російська федерація про природоохоронні території в межах України та не допустити в подальшому таких помилок.

Звертаємо увагу, що до складу Бюро Асамблеї UNEP входить і заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, який мав би відслідковувати питання роботи UNEP.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram