Новини

Ціна на молдавську сливу тримається на рекордно високому рівні: названо причину

Сезон найбільш активного експорту сливи завершується у Молдові. В умовах попиту на ці фрукти з боку європейських покупців, що не знижується, трейдери-експортери роблять спроби скупити ще не законтрактовані товарні залишки сливи.

Про це повідомляють фахівці EastFruit.

Внаслідок цього середня оптова ціна на неї другий тиждень тримається на максимальному (для листопада) рівні в п’ятиріччі – 12 леїв/кг, $0,67/кг. Ба більше, плоди високої якості (великого калібру, сортів темного забарвлення) експортери купують за істотно вищими цінами – 13-15 леїв/кг, $0,78-0,0,84/кг.

У ситуації, що склалася, оператори ринку не виключають, що листопадовий експорт сливи поточного року досягне 10-15 тис. тонн. Відповідно, експорт сливи врожаю-2023 може навіть перевищити прогнозований раніше рекордний обсяг – 80-85 тис. тонн.

Читайте також: В Одеській області стало неможливо вирощувати виноград без зрошення

Однак навіть якщо обсяг листопадового експорту сливи виявиться скромнішим, не пізніше кінця першого тижня або декади грудня сезон зовнішніх поставок цих фруктів напевно завершиться. Для внутрішнього ринку товарна слива ще залишиться, але, найімовірніше, теж у невеликій кількості, якої навряд чи вистачить для продажів у січні майбутнього року. Уже тепер ціна на якісну пізню сливу в місцевому ритейлі коливається в межах 30-50 леїв/кг ($1,68-2,81/кг).

Як повідомлялось раніше, виноградний сезон буде повільним до кінця грудня.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram