Новини

У ВАР розповіли, що підштовхнуло до блокади українського агроекспорту на кордоні з Румунією

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук заявив, що складається враження, що блокувальники кордонів використовують тему українського агроекспорту намагаючись вибити для себе преференції з боку своїх урядів. На його думку, до блокування українського агроекспорту на кордоні з Румунією підштовхнули аналогічні страйки в Польщі.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Київ”, передає пресслужба ВАР.

За його словами, страйкарі таким чином отримують можливість розпочати переговори зі власним урядом для врегулювання власних проблем.

Читайте також: “Я не тряпка якась”. Зеленський емоційно прокоментував блокаду кордону поляками

“Ми бачили подібну ситуацію в Польщі. Там зав’язався діалог влади та аграріїв і фермери та перевізники цієї країни закінчили мітингувати, але раптово почали блокувати кордон на території Румунії. Начебто наша агропродукція заважає роботі їх фермерів. Проте відомо, що ми не здійснюємо експорт на територію Румунії, а використовуємо її лише як транзитну зону. Експортні потужності України в напрямок Румунії дійсно виросли, за використання їх інфраструктури вони отримують гроші, що наповнює тамтешні бюджети. Тому передумов цим страйкам немає”, – сказав Марчук.

Він зазначив, що схожа ситуація була і з мітингувальниками Словаччини та Угорщини.

“Якщо ми подивимось на вимоги румунських мітингарів, то побачимо, що там мало питань, які стосуються українського агроекспорту. Вони вимагають не підіймати ціни на пальне, на страхування техніки, закликають не змінювати систему оподаткування. Подібні вимоги висували і польські фермери. На скільки довго будуть акції протесту на румунському кордоні не відомо. Хоча з ними вже був діалог на рівні прем’єр-міністра цієї країни і не страйк не мав повторитись”, – сказав заступник голови ВАР.

Марчук вважає, що за акціями протесту може стояти росія, бо тільки їй вигідно зривати поставки українських фермерів на зовнішні ринки.

За його словами,виходить так, що якась “третя сила” підігріває протестні настрої, які закінчились в одній країні і почались в іншій.

“Звичайно у блокуванні логістичних маршрутів зацікавлена російська сторона. Країна-агресор розуміє, що аграрний сектор наповнює бюджет України звідки йде фінансування збройних сил”, – сказав Марчук.

Він зазначив, що правоохоронні органи України та Румунії мають детально розібратись, хто стоїть за блокування кордону.

Нагадаємо, що румунські аграрії блокують кордон з Україною.

Як повідомлялось раніше, у вівторок, 16 січня, Міністерство інфраструктури Польщі підписало угоду з організаторами блокади пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, за результатами якої протестувальники призупиняють до 1 березня свій протест.

Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.

Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram