Рослинництво

Учені розповіли про ризики купівлі імпортних саджанців винограду

У зв’язку з тим, що грибні хвороби є поширеними серед багаторічних деревин винограду у Європі, ризики ввезення зараженого садивного матеріалу є значними.

Про це заявили співробітники ННЦ “ІВіВ ім. В. Є. Таїрова” доктор сільськогосподарських наук В’ячеслав Власов, докторка сільськогосподарських наук Ніна Мулюкінав статті в журналі Садівництво по-українськи.

За їх словами, у виноградарських регіонах Нового світу, таких як ПАР, Австралія та Нова Зеландія, перелік хвороб, що контролюються під час сертифікації садивного матеріалу, постійно розширюється. Це зумовлено високим рівнем поширеності цих хвороб серед виноградників у цих країнах, а також чинниками, що визначаються комерційними інтересами, а не тільки державними стандартами у галузі сертифікації.

Читайте також: У Португалії продаж винограду закінчився на місяць раніше звичайного

Такий підхід дозволяє зробити систему сертифікації гнучкішою та прямо пов’язати її принципи з практичними потребами виробників.

Вчені кажуть, що придбаваючи європейський садивний матеріал, покупцям слід бути особливо обережними й докладати зусиль для оцінювання фітосанітарного стану цього матеріалу на можливе ураження грибними хворобами.

“Важливо враховувати, що виробники не завжди надають гарантії щодо якості матеріалу. Оскільки грибні хвороби є поширеними серед багаторічних деревин винограду у Європі, ризики ввезення зараженого садивного матеріалу є значними”, – кажуть науковці.

Як повідомлялось раніше, експорт винограду з Перу знизиться на 15%.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram