Новини

Удари окупантів по інфраструктурі можуть тимчасово знизити експорт українського зерна – ЗМІ

Удари РФ по інфраструктурі, в тому числі припортовій, можуть знизити експорт українського зерна в квітні до 5 млн тонн замість очікуваних 8 млн тонн.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело на зерновому ринку, що побажало залишитися неназваним.

“За перші 10 днів Україна змогла експортувати через порти близько 2 млн. тонн зернових. Це дозволяло сподіватися на рекордний експорт у 8 млн. тонн на місяць. Однак пошкодження настільки суттєві, що на кілька днів доставку зерна, зокрема, до порту “Чорноморськ” доведеться призупинити”, – каже джерело.

Читайте також: Коридор в порти Румунії та Болгарії трансформується в глобальний ринок зерна – Стефанчук

Водночас співрозмовник висловив упевненість, що трейдери та агрохолдинги, чиї термінали знаходяться в порту “Чорноморськ”, оперативно адаптуються до ситуації та доставлятимуть продукцію для навантаження на судна автотранспортом.

“У будь-якому разі Україна не зупинить експорт зернових Чорноморським морським каналом”, – сказав він.

Ще одне джерело на ринку уточнило, що російські окупанти в ході ранкового обстрілу Одеської області пошкодили залізничні під’їзні шляхи до ряду зернових терміналів, розташованих в порту “Чорноморськ”.

За його словами, це може призвести до тимчасових збоїв у доставці продукції на термінали агрохолдингу Кернел, груп компаній Risoil і Viterra.

Як повідомлялось раніше, експорт українського зерна у 2023/24 МР перевищив 34 млн тонн.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram