Україна скорочує обсяги виробництва молока через низку причин, заявив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі, пише Milkua.info.
За попередніми даними Держстату, в січні-квітні 2023 року господарства всіх категорій виробили близько 2,145 млн т молока-сировини, що на 4,93% менше порівняно з минулорічним періодом. У квітні обсяг надоїв становив 646,1 тис. т, що на 2,37% менше квітня 2022 року.
Експерт каже, що попри те, що в Україні триває сезон «великого молока», виробникам невигідно збільшувати обсяги надоїв через зниження закупівельних цін на сировину.
“На ціни тисне низький попит на молочну продукцію на внутрішньому і зовнішніх ринках. Близько 9 млн українців залишили країну внаслідок війни. Купівельна спроможність значної кількості громадян скоротилася через зменшення доходів, втрати роботи і погіршення якості життя”, — сказав він.
Читайте також: Згущене молоко з Черкащини продаватимуть у супермаркетах
Крім того, українська молочка вже не користується попитом на ринку ЄС, який перенасичений біржовими товарами місцевих виробників. На традиційних ринках збуту, таких як Молдова, країни Південного Кавказу і Середньої Азії, споживачі купують менше молочної продукції в умовах споживчої інфляції. На складах в Україні накопичуються запаси сухого збираного молока і молочної сироватки, які проблематично реалізувати.
На скорочення надоїв також вплинуло зменшення поголів’я великої рогатої худоби. Згідно Держстату, станом на 1 травня 2023 року в присадибному і промисловому секторі утримується 2,55 млн голів ВРХ, зокрема 1,355 млн корів. Порівняно з аналогічною датою минулого року поголів’я ВРХ скоротилося на 215,8 тис. голів (-8,5%), а кількість корів — на 104,8 тис. голів (-7,73%).
Як повідомлялось раніше, в Україні зросли ціни на молочну продукцію.