Новини

Українська економіка втратила понад €1,5 мільярда внаслідок блокади західних кордонів – ВАР

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що протягом листопада та грудня 2023 року через блокування пунктів перетину між Україною та Польщею українська економіка та товаровиробники недоотримали понад 1,5 млрд євро.

Про це повідомляє пресслужба ВАР.

За його словами, якщо говорити про наслідки самого блокування то, перш за все, потрібно згадати про наслідки, які несли перші заборони на імпорт української продукції з травня по вересень – тоді діяла заборона на імпорт української продукції до п’яти східних європейських країн.

“Далі наслідком всіх цих дій стали блокування польськими перевізниками, польськими фермерами митних пунктів перетину між Україною та Польщею. Власне за листопад, за грудень місяць в цілому, якщо прораховувати збитки, які понесла економіка країни, в тому числі і товаровиробники, сягають більш ніж 1,5 мільярда євро. Це досить великі кошти, які недоотримує вчасно український бюджет, недоотримали вчасно товаровиробники, логістичні компанії, всі ті, хто має відношення до імпорту та експорту продукції з території і на територію України”, – сказав він.

Читайте також: На тлі блокади. Експорт через українсько-польський кордон скоротився на 40% – Гетманцев

За словами Марчука, відгомін блокувань відчуватиметься ще й протягом 2024 року, оскільки значна кількість товаровиробників, які були змушені стояти в чергах, втратили потенційні контракти з представниками в європейській зоні.

“Безпосередньо я знаю випадки, коли не маючи можливості вчасно постачати продукцію, гіпермаркети відмовилися від співпраці, а отже відповідно ті плани, які прораховував цей бізнес, він фактично на сьогодні не може забезпечити собі в майбутньому напрямок експорту відповідної продукції”, – пояснив він.

Також українські підприємці втратили свої контракти та замовників в європейських країнах, бо товар не був вчасно доставлений.

Марчук заявив, що загалом внаслідок блокади пропускних пунктів обсяги агроекспорту автотранспортом скоротились на 40%. Найбільше від блокування кордону постраждали експортери західних областей України, які зазвичай постачають свою продукцію до Європи наземними шляхами.

Як повідомлялось раніше, у вівторок, 16 січня, Міністерство інфраструктури Польщі підписало угоду з організаторами блокади пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, за результатами якої протестувальники призупиняють до 1 березня свій протест.

Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.

Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram