Тваринництво

Уряд відтермінував вступ обмежень по закупкам молока

Наказом Мінагрополітики № 118 від 12.03.2019 р. «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів» визначено, що з 1 січня 2023 року до всіх операторів ринку молока застосовуються вимоги до безпечності та якості молока-сировини з урахуванням таких допустимих рівнів критеріїв: кількість мікроорганізмів не більше ніж 300 тис. КУО/мл; кількість соматичних клітин не більше ніж 400 тис./мл.

Таким вимогам відповідає молоко-сировина вищого та екстра гатунку, натомість молоко, вироблене господарствами населення, що максимально може відповідати вимогам першого гатунку. Відповідно, з 01.01.2023 р. таке молоко офіційно не можна було б використовувати в процесах промислової переробки молока-сировини та виробництва молочної продукції для харчових цілей.

Очевидно, що господарства населення не зможуть забезпечити виконання вимог Наказу № 118, а відповідно, з 1 січня 2023 року молокопереробні підприємства були б змушені відмовитись від молока-сировини, виробленої господарствами населення.

Читайте також: Нашому ринку знову загрожує засилля імпорту молокопродуктів, – голова Спілки молочних підприємств України

Внаслідок відмови від використання в технологічному процесі від молока-сировини, виробленої господарствами населення, сформувався б її дефіцит, наслідком чого стало б підвищення рівня її ціни та, відповідно, молокопродуктів.

Відповідно, постала потреба у пролонгації можливості використання населенського молока при виробництві молокопродуктів – принаймні, в умовах воєнного часу та року після його відміни.

 

На засіданні Робочої групи з питань розвитку молочної галузі при Мінагрополітики, що відбулась 10.11.2022 р., перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зазначив, що Міністерство погоджується із позицією СМПУ. Відповідний Наказ вже оприлюднений на сайті Міністерства, пройшов погодження з ЦОВВами і перебуває на реєстрації в Мінюсті.

Ним передбачено, що обов’язковість застосування вимог до безпечності молока з урахуванням таких допустимих рівнів критеріїв: кількість мікроорганізмів не більше ніж 300 тис. КУО/мл; кількість соматичних клітин не більше ніж 400 тис./мл., відтерміновується на період завершення одного року після закінчення воєнного стану в Україні, тобто орієнтовно на півтора року.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram