Новини

В Ефіопію прибула перша партія українського зерна

60 вантажівок із зерном з України прибули до Ефіопії – майже через місяць після того, як судно, що його перевозило, залишило чорноморський порт Південний під Одесою.

Це перша партія збіжжя з України, яка прибула до Африки з початку російського вторгнення.

Організація Об’єднаних Націй заявляє, що прибуття до Ефіопії понад 20 тис. тонн української пшениці є важливим кроком, який допомагає вирішенню гуманітарної кризи в країні.

За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, понад 7 млн ​​людей в Ефіопії перебувають на межі голоду.

Зерно, яке привезли до країни з України, дозволить прогодувати понад 1,5 млн. людей протягом місяця.

Ефіопія разом із іншими країнами регіону переживає тривалу посуху. Це, а також громадянська війна, що триває в північному регіоні Тиграй, призвели до того, що близько 20 млн місцевих жителів потребують продовольчої допомоги.

У вівторок президент України Володимир Зеленський заявив, що найближчими тижнями до ще однієї африканської країни – Сомалі – буде доставлено 28,6 тис. тонн українського зерна.

Українські порти були розблоковані в середині літа завдяки угодам, які Україна та Росія підписали з Туреччиною та ООН. За умовами угоди, Москва не використовує морські шляхи для нападу на Україну, а Київ погоджується проводити кораблі з продовольством безпечним коридором.

Виступаючи в середу на Східному економічному форумі у Владивостоці, президент Росії Володимир Путін заявив, що вивезення зерна з українських портів варто обмежити, оскільки, як він стверджує, майже все зерно було направлено в ЄС, а не в країни, як передбачалося.

Путін стверджує, що по лінії Всесвітньої продовольчої програми продовольства ООН було завантажено “всього два кораблі з 87”. “І на них було вивезено 60 тис. тонн продовольства з 2 млн тонн”, – заявив російський президент, назвавши європейські країни “колонізаторами”, які обманюють країни, що розвиваються.

Проте агентство Рейтер пише з посиланням на розташовану в Туреччині моніторингову групу, яка стежить за виконанням угоди, що 30% українських вантажів із продовольством було направлено до країн з низьким та середньо-низьким рівнем доходів населення.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
Дефіциту гречки та цукру в Україні не буде