Новини

В Україні лише половина овочесховищ має обладнання для зберігання цибулі

Міжнародний консультант зі зберігання овочів та фруктів Павло Булгаков заявив, що в Україні зі всіх овочесховищ лише половина мають хоча б мінімальне обладнання для зберігання та сушіння таких культур, як цибуля.

Про це пише «Садівництво по-українськи».

«Друга половина сховищ – звичайні ангари, вхід до яких просто відкривають або закривають. Але принцип зберігання для всіх єдиний. Втім хочу наголосити: маючи добре обладнане сховище, ви можете збирати недосушену цибулю, а точніше – маєте збирати її такою, особливо, за механічного збирання (якщо ви її пересушили, то слід переходити до ручного збирання, і тоді ви її не дуже «роздягнете»)», – сказав він.

Читайте також: Через заморозки. Полтавське агрогосподарство втратило частину врожаю фруктів та овочів

За його словами, для ангарів без спеціалізованої вентиляції збирати у недосушеному варіанті взагалі не можна. Тому треба використовувати тільки ручне збирання у сухому вигляді, можливо, відразу в сітки і правильно розміщувати у самому ангарі.

«В цілому треба йти в ногу з часом, і переходити до більш складних систем, хоча б мати активну вентиляцію. Зауважу, бо дехто плутає: активна вентиляція являє собою не просто провітрювання приміщення вентилятором, який стоїть десь вгорі, а продування скрізь всю продукцію», – сказав він.

Як повідомлялось раніше, на Миколаївщині триває посівна овочів другого урожаю.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram