У лютому ситуація на ринку сирого молока України в цілому була збалансованою. Відповідно, закупівельні ціни на молоко зберігали стабільність.
Про це повідомляє ІНФАГРО.
Оцінки Держстату свідчать, що виробництво молока с/г підприємствами зросло – показник виробництва у січні поточного року на 6,6% вищий, ніж у січні 2023 року. Останні два роки січнева динаміка вибивалася із загального тренду, проте цього року є підстави для збереження темпів приросту пропозиції сировини в подальших періодах.
Загальна цифра виробництва молока всіма категоріями господарств у січні складає 456 тис. т, що тільки на 0,3% нижче січня 2023 року.
Читайте також: Тренд підвищення ціни в ЄС на молокосировину в грудні продовжився – асоціація
На 1 лютого оцінки поголів’я корів в Україні складало 1,26 млн голів, що на 6,7% нижче, ніж на відповідну дату торік. Кількість корів в с/г підприємствах склала 0,38 млн голів (-3,9%).
Зростання обсягів пропозиції сирого молока при зниженні поголівʼя говорить як про покращення продуктивності через доступність дешевих кормів, так і про зміну структури господарств в цілому – на користь великих та високопродуктивних виробництв.
У березні очікується сезонне збільшення пропозиції сировини для переробки. Проте, зважаючи на перманентне зниження виробництва господарствами населення, різких змін не відбудеться. Натомість торговельні обмеження, висока волатильність ціни масла в ЄС та динаміка курсу гривні можуть стати причиною збереження високих закупівельних цін молока та у березні.
Як повідомлялось раніше, у Кіровоградській області за рік ціна на молоко зросла на 20%.