Законодавство Рослинництво

Влада та виробники обговорили розвиток виноробства в Україні

На Одещині відбувся круглий стіл з провідною темою: “Актуальні питання розвитку галузі виноробства: законодавчі та практичні аспекти.”

Дійство, що відбулося 20 липня 2023 року на території промислово-торгівельної компанії “Шабо” на Одещині, було організоване Комітетом з питань аграрної та земельної політики. Мета зустрічі полягала в обговоренні важливих питань, що стосуються розвитку галузі виноградарства та виноробства з огляду на наближення України до членства у Європейському Союзі.

Учасники заходу активно обговорювали низку проблем, що виникають у галузі виноградарства та виноробства на шляху досягнення міжнародних стандартів та виходу на світові ринки. Висвітлювалась значущість наявного потенціалу України, зокрема сприятливих кліматичних умов, які сприяють вирощуванню винограду високої якості, а також перспективи конкуренції з провідними виробниками вина Італії, Франції та Іспанії на світових ринках.

Однак було відзначено, що для досягнення поставленої мети необхідно прийняти ряд ефективних заходів, зокрема імплементувати права Європейського Союзу в національне законодавство України щодо виноградарства та виноробства, забезпечити державну підтримку галузі, визнання вина як харчового продукту, привернення інвестицій у виноробну сферу, вдосконалення системи контролю якості, в тому числі якості та безпеки імпортних виноробних продуктів, залучення та навчання кваліфікованих спеціалістів, впровадження новітніх технологій виробництва, поліпшення методів обробки винограду тощо.

У ході обговорення законодавчого забезпечення галузі виноградарства та виноробства, учасники активно розглядали положення проекту Закону України “Про виноград та продукти виноградарства” (реєстр. № 9139). Особлива увага була приділена забезпеченню простежуваності всього виробничого циклу від куща виноградної лози до наявності вина на полицях магазинів з метою запобігання фальсифікації.

Також по темі: Виноробна галузь України потребує законодавчих змін

Під час зустрічі акцентувалась необхідність встановлення чітких правил щодо простежуваності виробництва та обігу не тільки вина, а й ароматизованих винних продуктів. Зазначалась необхідність розширення сфери застосування законопроекту на фізичних осіб та реєстрації виноградних ділянок у виноградарсько-виноробному реєстрі.

Загальним підсумком круглого столу було відзначено, що лише шляхом спільних зусиль можна реалізувати амбіційний план щодо зайняття українського вина гідного місця на світових ринках, незважаючи на виклики, які виникають внаслідок військової агресії РФ.

Комітет висловлює щиру вдячність всім учасникам за активну участь, конструктивні дискусії та цінні пропозиції щодо вирішення проблемних питань, і сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Серед учасників заходу були присутні Голова Комітету Олександр Гайду, заступник Голови Комітету Степан Чернявський, голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артем Чорноморов, народні депутати України Тетяна Грищенко, Валерій Стернійчук, Богдан Торохтій, Ігор Марчук, керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець, голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер, голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації Алла Стоянова, директор Національного наукового центру “Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова” НААН України Ірина Ковальова, директор ТОВ ПТК “Шабо” Юрій Шелехов, співзасновник ТОВ “Шампань України” Ігнат Братінов.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram