Головне

Вторгнення росії в Україну призведе до пришвидшення кліматичних змін —The Guardian

Вторгнення росії в Україну може призвести до довгострокового зростання цін на зерно на 7% і розширення виробництва в інших місцях, що призведе до збільшення викидів парникових газів. Україна і росія разом експортують близько 28% світових поставок пшениці.

Дослідники зі США та Уругваю змоделювали ймовірний вплив конфлікту на ціни на пшеницю та кукурудзу протягом найближчих 12 місяців, розглянувши різні сценарії для дослідження, опублікованого в Nature Food.

Одна модель показала, що якщо експорт російського зерна зменшиться вдвічі, а український експорт також скоротиться через війну, кукурудза буде дорожчою на 4,6%, а пшениця – на 7,2%, навіть якщо брати до уваги інших експортерів.

Дослідники заявили, що зростання цін зберігатиметься доти, доки експорт залишається обмеженим.

Дослідження показало, що для поповнення дефіциту пропозиції іншим великим виробникам необхідно значно розширити свої зернові площі.

Згідно з моделлю, якби експорт усього зерна з України припинився, Австралії довелося б розширити посівні площі під пшеницю на 1%, Китаю – на 1,5%, ЄС – на 1,9%, Індії – на 1,2%.

У дослідженні йдеться про те, що ця зміна в землекористуванні призведе до викиду в атмосферу більше мільярда тонн СО2.

Джером Дюмортьє, дослідник зі Школи суспільних та екологічних питань ім. О’Ніла в Індіанаполісі (США) зазначає:

“За словами глави ООН Антоніу Гуттеріша, розширення орних земель в результаті війни в Україні відбувається за рахунок збільшення викидів вуглекислого газу. Генсек попередив, що російське вторгнення в Україну в поєднанні з впливом Covid-19 на торгівлю призвело до «безпрецедентної» загрози голоду».

Дані ООН показують, що ціни на продукти харчування нині на 10% вищі, ніж рік тому.

Дюмортьє сказав, що зараз неясно, чи зможуть інші виробники зерна задовольнити світовий попит, а це означає, що ціни можуть зрости навіть більше, ніж прогнозується в моделях. Одна з причин – посуха у Південній Америці, Європі та Китаї, яка призвела до зменшення урожаїв.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
15 фактів, які потрібно знати про глобальну продовольчу кризу