Тваринництво

Як лікувати птицю, постраждалу від розкльовувань?

Лікування птиці від розкльовувань буде ефективним у випадку, якщо усунуто основну їхню причину: неправильне утримання, норми щільності посадки, неврегульований фронт годівлі й напування, послаблена вентиляція, ненормалізований температурно-вологісний режим тощо.

Про це пише журнал Наше птахівництво.

У статті йдеться, що передусім переглядають правильність нормування раціонів за основними показниками поживності. При цьому не варто різко змінювати склад раціону, щоб не спровокувати стрес у птиці. За потреби збільшують у кормі вміст білка, вітамінів чи мікроелементів, додають гравій.

Читайте також: Страусина ферма як бізнес – історія з Закарпаття

Оскільки на утворення пера впливають такі елементи, як марганець і сірка, для профілактики можна додатково вводити в раціон птиці сульфат марганцю (200 г на 1 тонну корму), сульфат міді, хлористий кобальт, сульфат заліза, селеніт натрію.

Канібалізму можна запобігти, застосовуючи такі препарати, як-от лимонна кислота ‒ по 0,02-0,05 г на курку протягом 15-20 днів, метіонін ‒ 400 г і біоветин ‒ 50 г на 1 тис. голів протягом 20-30 днів.

Птицю, що постраждала від розкльовування, пересаджують в окрему клітку й обробляють перекисом водню, розчином діамантового зеленого, маззю левомеколь.

Як повідомлялось раніше, аграрії заявили, що перед забоєм птиця щонайдовше має бути в комфортному стані.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram