Рослинництво

Як вибрати часник: кожен вид має свій смак

Цінителі люблять його аромат, інші намагаються якомога швидше нейтралізувати його запах – вся справа в часнику. Часник є невід’ємною частиною смачної кухні протягом тисячоліть. Оскільки споживачі зазвичай більше довіряють регіональним товарам, ніж китайським,  маркетологи та супермаркети покладаються на місцеве виробництво.

Однак для успішного вирощування часнику потрібне не лише відповідне місце, а й досвід.

У звичайній торгівлі часник – це просто часник, маркування за сортом є незвичним. Тим не менш, в ррізних сортів часнику є чіткі відмінності.
У сортознавстві важливо знати, що існує два типи часнику, а саме:
• часник з твердою шийкою, з цибулини якого на додаток до листя росте стебло протягом вегетації, і
• тип з м’якою шийкою, який утворює листя, але квітконосу немає.
Цей поділ не зовсім суворий, тому що за певних ґрунтово-кліматичних умов м’якошийки утворюють і квітконоси. У твердошийок формування стебла також може бути нерегулярним або недосконалим.
Всередині типів є поділ на одинадцять сортових груп за зовнішнім виглядом і ознаками.

Батьківщиною рослини є гірські райони (до 1500 м) з водопроникними ґрунтами в районі від Самари на південному сході Росії через Казахстан до Урумчі в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР. Рослина пристосована до сніжної, холодної зими і жаркого літа. Однак він не терпить конкуренції з боку інших рослин, тому не виносить підсіву. Однак можливий шар мульчі з соломи або іншого матеріалу. Місце має добре пропускати воду,щоб часник не гнив.
Потреби рослини можна легко вивести з оригінальних регіонів походження. Окремо посаджені лапки спочатку потребують вологи, щоб вони могли утворити коріння до зимового відпочинку. Час посадки починається з другої половини вересня до кінця жовтня або приблизно за три тижні до перших заморозків.
Для утворення бульби потрібні певні холодові подразники. Зародок рослини часнику продовжує рости навіть у холодну погоду. Приблизно з кінця травня, коли розтане сніг, часник може переносити невелику посуху, поки влітку він остаточно не висохне. На відміну від цибулі, цибулина часнику знаходиться приблизно на п’ять-десять сантиметрів у землі.

Відбір важливий при розмноженні. Щоб запобігти руйнуванню рослин, для пересадки слід використовувати лише більші бульби та середні та великі зубчики. Під час вирощування в саду або для експериментів пальці слід зважити та висадити в порядку розміру, щоб потім можна було визначити приріст ваги та таким чином визначити оптимальну вагу пальця посадки. Емпіричне правило полягає в тому, що на десять відсотків більша вага закладення також призводить до збільшення ваги врожаю на десять відсотків. Ви також повинні порівняти середню вагу насіння та середню вагу врожаю, щоб мати можливість оцінити вплив погоди в порівнянні з роками.
Зазвичай відстань при посадці в рядку становить від 10 до 15 см, міжряддя залежить від техніки розпушування, мінімальна також 10 см. Красиво акуратні ряди часнику виходять, коли ви розташовуєте зубчики поруч або пліч-о-пліч, тоді листя найменше виступають між рядами. Якщо ви поставите пальці ніг головою вниз, кінчиком вниз, це може означати зниження врожайності до 40 відсотків.
Цибулина часнику утворюється тільки в кінці вегетації. Урожайна зрілість досягається, коли листя починає відмирати. Під час збору врожаю останні чотири-п’ять приквітків повинні бути ще зеленими. Першу прибирання, в тому числі і обрізку коренів, можна проводити відразу після збору врожаю. Часнику все одно потрібно висохнути – в ідеалі в добре провітрюваному місці, а не під прямими сонячними променями. Після висихання зріжте стебла. Важливо: свіжозібраний часник чутливий до ударів, тому поводитися з ним потрібно обережно, «як із сирими яйцями».


Оптимальні умови зберігання цибулин часнику — 12—15 °C при відносній вологості повітря 40—50%. Вологість. У цих умовах бульби «сплять» близько трьох місяців. Часник можна зберігати технічно охолодженим при температурі від -2 до -3 °C протягом двох-трьох років, у цьому випадку навіть без втрати придатності для посадки.

Сорти з групи артишоків (наприклад, Гаркуа, Месідор, Термідром), які вражають хорошою врожайністю, переважно вирощуються в промислових цілях у цій країні. Саджанці переважно з Іспанії та Франції. У меншому масштабі ви можете спробувати м’які сорти Rocambole (наприклад, Penasco Blue, Marino) або сорт Siberian Marbled Purple Stripe, гостру версію російського походження.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram