Новини

Є свої переваги. Чим спекотніша погода, тим якісніша соняшникова олія

У соняшника є свої переваги у посушливих і спекотних умовах. Особливої значущості набувають гібриди, здатні не лише забезпечити економічно виправданий рівень продуктивності, а й формувати продукцію з високою якістю сировини, показники якої суттєво змінюються під впливом зовнішніх чинників.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

До показників якості соняшникової сировини належать насамперед кількість олії та її жирно-кислотний склад.

Накопичення олії в насінні соняшнику починається відразу після його утворення і триває 40 діб, за максимальної швидкості – 25-30 діб.

Кінцевий рівень концентрації олії визначається й особливостями генотипу, й погодними умовами періоду вегетації. Впродовж цвітіння й наливу насіння рослинам соняшнику для утворення максимальної кількості олії потрібна сонячна суха погода. За надлишку опадів у цей період уміст олії знижується.

Читайте також: Учені шукають генотипи соняшника, холодостійкі на ранніх стадіях розвитку

Лінійно корелює з температурою під час розвитку насіння жирно-кислотний склад олії соняшнику. Соняшникова олія з високим умістом олеїнової кислоти вважається корисною для здоров’я. Вона довше зберігається й має кращі смакові властивості. Відомо, що підвищена температура сприяє утворенню насиченіших кислот, зокрема олеїнової, а знижена – ненасиченіших кислот (лінолевої кислоти). У зв’язку з цим за посухи та спеки олія навіть звичайного гібрида лінолевого типу може значно підвищити свою якість.

Як повідомлялось раніше, Казахстан збільшує виробництво рафінованої соняшникової олії.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram