Новини

Зміни клімату: ягідний сектор шукає способи боротьби із наслідками для європейського виробництва

Рясна пропозиція полуниці, малини та чорниці в європейських супермаркетах перебуває під загрозою через непередбачувані умови вирощування, викликані зміною клімату. 

Про це пише Fresh Plaza.

В результаті ягоди стали більш сприйнятливими до шкідників, хвороб та посух. Для розв’язання цієї проблеми професор Бруно Меццетті з Політехнічного університету Марке (Італія) очолює фінансований ЄС проєкт зі збільшення генетичної різноманітності цих фруктів, щоб зробити їх стійкішими до зовнішніх впливів без шкоди для смаку, текстури та аромату.

Читайте також: Єгипет потроїв експорт заморожених овочів до США

Проєкт, що отримав назву BreedingValue, розрахований до 2024 року і присвячений зародковій плазмі — насінням, рослинам та частинам рослин, що використовуються у селекції, дослідженнях та збереженні сільськогосподарських культур. Мета — виявити найкращі генетичні джерела, зокрема щодо стійкості до хвороб, водостійкості, життєстійкості, адаптивності, цукристості та аромату.

Полуниця — головна ягода, що виробляється в ЄС, у 2020 році матиме світовий ринок вартістю близько 14 мільярдів євро, а частка Європи оцінюється приблизно в 3,5 мільярда євро.

У проєкті BreedingValue беруть участь 20 партнерів із восьми європейських країн, включаючи Францію, Німеччину, Іспанію та Туреччину. Ініціатива спрямована на підвищення стійкості та посилення сенсорних ознак, які мають вирішальне значення для споживчої привабливості.

Як повідомлялось раніше, УПОА просить додати до списку продуктів із обмеженим терміном зберігання овочі, фрукти та заморожені ягоди.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram

%d блогерам подобається це: