Новини

Значного підвищення цін на основні продукти «борщового набору» очікувати не варто – міністерство

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що значного підвищення цін на основні продукти «борщового набору» у цьому сезоні очікувати не варто.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Є класичні овочі «борщового набору» – картопля, морква, буряк, цибуля, капуста. Ми упевнені, що пік цін на ці продукти ми уже пройшли, й до цього повертатися не будемо», – сказав він.

Висоцький заявив, що високі ціни минулого року і до середини поточного пов’язані з тим, що у 2022 році через російську окупацію було тимчасово втрачено частину Херсонщини і Запорізької області, де активно вирощують овочі. А оскільки це був кінець лютого – не встигли в інших регіонах аграрії їх посадити.

Читайте також: Борщовий набір: у Донецькій області найбільше подорожчання серед овочів показала картопля

За його словами, цьогоріч ситуація інша, оскільки фермери в Центральній і Західній Україні збільшили обсяги. Більше того, фермери підтверджують готовність наступного року продовжувати вирощувати по всій Україні в разі необхідності.

“Об’єми виробництва цих овочів дають упевненість, що уже таких рекордних цін точно не буде. Є певна споживча інфляція, пов’язана з тим, що зберігання коштує грошей. Зрозуміло, що на кілька відсотків щомісяця вони будуть дорожчати, тому що є витрати на зберігання. Але якихось рекордних ажіотажних цін не передбачається”, – сказав Висоцький.

Як повідомлялось раніше, в Україні почала зростати ціна на якісну цибулю.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram