Новини

Набула чинності нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Про це повідомила пресслужба Мінагро.

Риболовля у цей період дозволяється лише з берега, за межами нерестовищ, гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Під час нересту забороняється пересування на водоймах всіх транспортних засобів чи моторних суден, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

Читайте також: Рейтинг морепродуктів: які види риби найбільш поживні?

Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання. За недотримання вимог передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків. У нерестовий період рибоохорона у посиленому режимі здійснює контроль на водоймах.

На Дніпровському водосховищі заборона розпочнеться з 5 квітня, а на Київському, Канівському, Кременчуцькому та Кам’янському – з 8 квітня.

Як повідомлялось раніше, в Україні збільшився вилов риби та інших водних біоресурсів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram