Новини

Результати торгів GDT: затишшя на ринку в період Рамадану

Ціновий індекс йде вниз через послаблення попиту на молочні продукти в країнах Близького Сходу та Північної Африки, де триває Рамадан. Подорожчав лише зневоднений молочний жир за результатами торгів.

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

У вівторок, 19 березня, відбулися 352-гі торги GDT, за результатами яких ціновий індекс склав 1055 і знизився на 31 пункт (-2,8%) з моменту проведення попереднього аукціону 5 березня. Середня ціна на молочні продукти склала 3497 дол. за тону, що на 133 дол. менше порівняно до результатів попередніх торгів. Під час торгів було продано 19655 тон біржових товарів, що на 1580 тон менше порівняно до минулого аукціону. Мінімальна пропозиція була зафіксована на рівні 19005 тон, а максимальна – на рівні 22910 тон. В торгах взяли участь 152 оператори молочного ринку, що на 20 компаній більше порівняно до 5 березня.

За результатами торгів, ціна на зневоднений молочний жир склала 6794 дол. за тону (+2,5%).

Даний продукт використовується головним чином в харчовій промисловості Океанії. На підвищення цін на товар може впливати сезонне скорочення обсягів надоїв в Новій Зеландії і обмеження пропозиції молока-сировини. Організатори торгів прогнозують збільшення ціни на зневоднений молочний жир на 2,3% в квітні та на 1% в травні.

Вершкове масло на цих торгах подешевшало до 6408 дол. за тону (-1,4%). За даними USDA, на американському ринку відбувається скорочення попиту на вершкове масло, що вірогідно пов’язано з тим, що місцеві покупці вже встигли зробити запаси товару напередодні Великодня та інших весняних свят. Оператори ринку повідомляють, що покупці з Канади активніше цікавляться маслом ніж американці. Спостерігається скорочення попиту на європейське вершкове масло на зовнішніх ринках. Зокрема, це стосується країн Близького Сходу та Північної Африки, де скорочується ділова активність під час Рамадану. Вершкове масло дешевіє в Океанії попри сезонне скорочення виробництва молока в Новій Зеландії. Згідно прогнозу GDT, очікується скорочення ціни на масло на 3,8% в квітні, але потім підвищення на 0,7% в травні.

Читайте також: Найближчими роками середня ціна на молоко зростатиме – IFCN

Сухе знежирене молоко подешевшало до 2517 дол. за тону, що на 4,8% менше порівняно до попереднього аукціону. В період Рамадану покупці з Алжиру утримуються від проведення нових тендерів на поставку товару. Попит на сухе знежирене молоко послабився в Бразилії на фоні покращення надоїв в умовах опадів та спаду спеки наприкінці літа в країнах Південної Америки. В США зростають запаси сухого знежиреного молока внаслідок збільшення виробництва молока-сировини на фермах. Певний інтерес з боку Мексики до американського сухого знежиреного молока не зламав тренд. Ціни на сухе знежирене молоко йдуть вниз в Новій Зеландії попри скорочення надоїв в країні. Згідно прогнозу GDT, очікується зниження ціни на сухе знежирене молоко на 5,8% в квітні та на 5% в травні.

Ціна на сухе незбиране молоко склала 3143 дол. за тону, що на 4,2% менше порівняно до результатів торгів 5 березня. Ціна на товар вірогідно йде вниз на фоні млявого попиту з боку Китаю, який переживає наслідки економічного спаду і збільшує власне виробництво молока-сировини, зниження активності компаній з Близького сходу в період Рамадану та скорочення імпортного попиту Бразилії. Організатори аукціону очікують зниження ціни на сухе незбиране молоко на 3,7% в квітні та травні на 3,8%.

Сир Чеддер подешевшав до 4192 дол. за тону (-1,9%), а Моцарелла до 3905 дол. за тону (-1%) порівняно до попередніх торгів GDT. Попит на сири з боку закладів громадського харчування в ЄС не послідовний. Страйки працівників транспорту призвели до перебоїв з поставами сирів. Сири подешевіли в США на фоні сезонного збільшення виробництва молока. Для порівняння, ціни на сири в Новій Зеландії йдуть вгору, незважаючи на сезонне скорочення надоїв в Океанії. Організатори торгів припускають подальше зниження ціни на сир Чеддер на 2,1% в квітні і на 2,9% в травні, на сир Моцарелла на 1% в травні.

Лактоза подешевшала до 778 дол. за тону (-4,4%). Даний інгредієнт використовуються в харчовій промисловості, у тому числі у виробництві солодощів, продажі яких зростають в періоди свят та відпочинку. Ймовірно, покупці вже зробили необхідні запаси продукту напередодні Великодня. Організатори торгів прогнозують, що лактоза подешевіє на 4,4% в травні.

Організатори торгів не опублікували результатів по сухій маслянці і утримались від прогнозів по даній позиції.

Наступні торги GDT відбудуться 2 квітня.

Як повідомлялось раніше, ріст цін на молоко-сировину призупинився.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram