Новини

У травні подорожчала свинина у роздрібі

Ціни на свинину в національних торгових мережах у травні були вищими ніж місяцем раніше.

Про це повідомляють в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» за результатами щомісячного моніторингу цін.

За словами аналітиків, у травні динаміка цін закупівлі свинини та кінцевої її реалізації розсинхронізувалася.

«Якщо живець у травні був на 4,9% дешевший, ніж у квітні, то охолоджені свинячі напівфабрикати, навпаки, подорожчали на 2,5%. При цьому, найпомітніше підвищилися ціни на популярні у сезон пікніків свинячі ошийок та стегно — плюс 5,8% та 5,3% до середньої ціни у попередньому місяці. Проте інші частини також додали у ціні: корейка, вирізка та грудинка подорожчали на 2–2,6%», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У МХП розглядають можливість переходу на газове оглушення птиці

Аналітики зазначили, що цінова динаміка на ринку свинини у травні продемонструвала, що залежність роздрібних цін від внутрішніх котирувань на живець свиней забійних кондицій не безпосередня, адже споживчі ціни залежать від низки інших чинників на кожному з етапів виробничо-збутового ланцюга. Втім, активність покупців впливає на ціну свиногосподарств, що й спостерігали на тлі послаблення торгівлі після великодніх свят.

На відміну від свинини, курятина у травні дещо подешевшала. Середня ціна на охолоджені курячі напівфабрикати за місяць була на 0,7% чи майже на 1 грн/кг нижчою ніж у квітні. Незважаючи на різноспрямовану зміну середніх цін, аналітики АСУ констатують, що у кінці весни їх динаміка була узгодженішою та позитивно впливала на споживання свинини.

Як повідомлялось раніше, аграрії заявили, що перед забоєм птиця щонайдовше має бути в комфортному стані.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram