Новини

В Німеччині дефіцит гусок для різдвяного столу

Цього року у Німеччині справжній дефіцит різдвяної їжі, а саме – гусака. Щороку ця страва стає основною на столі кожної німецької родини. Проте найближче Різдво пройде трохи інакше. Справа в тому, що очікується дефіцит гусака. По-перше, його м’яса буде у магазинах значно менше. А по-друге, навіть те, що буде, виявиться значно дорожчим. На це є дві причини.

Одна з найважливіших страв Різдва в кожній німецькій родині, ймовірно, у багатьох буде відсутня у майбутні свята. Виною всьому дефіцит їжі в Німеччині. Йдеться про гусака, якого зазвичай багато хто запікає на честь важливої події.

Читайте також: Енергетична криза «б’є» по ринку свинини

Цього року у Німеччині справжній дефіцит різдвяної їжі, а саме – гусака. Щороку ця страва стає основною на столі кожної німецької родини. Проте найближче Різдво пройде трохи інакше. Справа в тому, що очікується дефіцит гусака. По-перше, його м’яса буде у магазинах значно менше. А по-друге, навіть те, що буде, виявиться значно дорожчим. На це є дві причини.

Причина 1: війна в Україні

Основна причина полягає у тому, що зараз відбувається в Україні. У зв’язку зі спеціальною військовою операцією, на багато речей та продуктів підвищилися ціни. Наприклад, збільшилася вартість кормів для тварин, через що підвищилася ціна і на самих тварин та птахів.

Дефіцит їжі в Німеччині через війну та вірус.  Фото: maerzkind/shutterstock.com

Герберт Дорманн, президент Німецької асоціації м’ясників (DFV), пояснив в ефірі НТВ, що корми стали набагато дорожчими через війну в Україні. Зросла й закупівельна вартість самих тварин: «Гуси вже подорожчали у 2020 та 2021 роках, а цього року закупівельні ціни для нас зросли на 40 відсотків».

Дефіцит їжі в Німеччині, причина 2: пташиний грип

Крім того, на країну обрушився пташиний грип, який також вніс зміни до раціону німців у різдвяні свята. Вірус означає, що «тварин постійно вбивають і не можуть доставити», повідомляє Дорманн. У ветеринарії під умертвінням худоби розуміється її умертвіння з метою запобігання або стримування хвороб тварин.

Дітер Ольтманн, керуючий директор Асоціації птахівників Нижньої Саксонії, заявив в ефірі НТВ, що лише цього літа в Німеччині через пташиний грип було вбито 40 тис. гусей. Проте птахофабрики «озброєні» проти пташиного грипу. У разі спалахів встановлюються заборонені зони, у яких до птахівників пред’являються особливо суворі вимоги.

Оперативні агроновини в соцмережах Facebook та Telegram

 

 

%d блогерам подобається це: