Рослинництво

Жито на бідних ґрунтах забезпечує кращий результат, ніж пшениця

Жито на бідних ґрунтах забезпечує кращий результат, ніж пшениця. На ґрунтах, де можна зібрати 5,5 т/га жита, отримати хоча б 5 т/га пшениці нереально.

Про цеі розповів керівник науково-дослідного відділу «Контінентал Фармерз Груп» Олег Фурманець, пише SuperAgronom.

«У мене була сівозміна, в якій дублювалася одна ланка пшениця/жито. Я обирав гірші поля під жито, а кращі під пшеницю. У мої практиці рівної урожайності по культурах при такому підході я ніколи не отримував. У мене завжди була вища врожайність жита в абсолюті відносно пшениці. Собівартість завжди була різна. З житом єдина проблема — це вартість насіння (ред. — 4100 грн/т проти 1280 грн/т за насіння пшениці), бо це гібрид, який позіціонується виробником як преміальний сегмент», — сказав він.

Читайте також: Зміна клімату: чи може багатовікова пшениця допомогти прогодувати планету?

За його словами, практика експериментів з альтернативними сортами і гібридами F2 не дала позитивних результатів.  На останніх втрачали 25-30% врожайності, на сортах ще більше.

Таким чином собівартість вирощування пшениці становила 29 887 грн, а жита — 24 115 грн.

Фурманець зазначии, що за таких умов ви отримуєте однаковий економічний результат на пшениці і житі.

“Але хто працював з житом, той знає, що там, де ви отримуєте 5,5 т/га жита, ви на цьому полі не отримаєте 6 т/га пшениці. Гарантію даю, що ви отримаєте там 4 т/га пшениці. 7 років польової практики підтверджують це”, — сказав фахівець.

За його словами, практика з вирощуванням жита виручає в зоні Полісся на дерново-підзолистих піщаних ґрунтах, де є ризики з вологою, теплом, посухою влітку.

Як повідомлялось раніше, в “Агротрейді” пшениця стала найпопулярнішим експортним товаром.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram